İNGİLİZCE

İngilizce müfredat programımız Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı CEFR (Common EuropeanFramework, References for Languages) doğrultusunda hazırlanmıştır. Hedefimiz 4. sınıfın sonunda öğrencilerimizi A1 dil seviyesine getirmektir.

Derslerimizi Oxford ders kitapları ve  materyalleri ile  “Tema-Bazlı”, disiplinler arası iş birliği içinde ve ana dil  öğrenme modelini baz alarak 4 Skills odaklı planlanmaktayız.  Öğrencilerin Okuma/ Yazma/ Dinleme ve Konuşma becerilerini geliştirmelerini ve konuları içselleştirmesini amaçlayarak çeşitli oyunlar, aktiviteler, şarkılar, el işi çalışmaları, dramalar, ikili çalışmalar ve grup çalışmaları ile ingilizce programımızı destekliyoruz. 

• Hedef dilin sevdirilmesi  ve günlük yaşantı içerisinde kullanımının kazandırılması için,  öğretmenlerimiz sürekli İngilizce konuşarak öğrencilere model olup öğrencileri de dil kullanımına teşvik ederler.

• Hedef dilin sınıf ortamının dışına çıkarılarak günlük yaşam bağlantısının kurulması amacıyla yapılan Eğitsel Etkinlikler ve Projeleryapılmaktadır.

 ALMANCA

Bilgi Kuram İlkokulunda, çok dilliliği destekleyen ve birer dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedefleyen bir anlayışla birden fazla yabancı dil öğretimi gerçekleştirilmektedir.

İlkokulda 1. 2. 3. ve 4. Sınıflarda Almanca derslerinde ana amaç öğrencilerimizin öğrendikleri dili hayat boyu kullanabilecekleri yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin temellerini oluşturmak, ortaokulda ve  eğitim hayatları boyunca sürecek olan dil öğrenme serüvenleri öncesinde bir farkındalık yaratarak onları motive etmektir.