Kurucularımızın eğitim yolculuğu, 2008 yılında Şile’de özel eğitim kursları açarak başlamıştır. Kuruluşumuz, elde ettiği başarılarla her geçen dönem büyümüştür ve 2018 yılında Bilgi Kuram Eğitim Kurumları AŞ çatısı altında faaliyet sahasını genişleterek alanında uzman eğitimci kadrosu ve kaliteli eğitim programıyla kısa sürede kendini ispatlamıştır. Vizyonumuz: Eğitimde öncü, yeniliklere açık bir model oluşturmaktır. Misyonumuz: Öğrencileri; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, öz güveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, teknoloji ile barışık, yararlı hobileri olan, estetik beğenileri gelişmiş, üretken ve yaratıcı, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkeleri ile cumhuriyete sahip çıkan; insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

                    Bilgi Kuram Okuları, bu vizyon ve misyonu gerçekleştirebilmek için öğrencilere yalnızca bilgi vermeyi değil öğrencinin edindiği bilgileri kavrayıp anlamasını, analiz ve sentez yapmasını, irdeleyip değerlendirmesini sağlayan öğrenci merkezli bir sistem uygulamayı ilke edinmiştir. Bugün Türkiyede sunulan çağdaş, yenilikçi ve bireylerin kendini gerçekleştirmesine imkan sağlayan öğrenci merkezli eğitimi verme gayesindedir.

                  Bilgi Kuram Okuları; anaokulu ve ilkokul kampüsü, ortaokul ve lise kampüsü olmak üzere iki ayrı binada yaklaşık 7000 m2 kapalı alan ve 6500 m2 bahçe üzerine bilimsel, teknolojik ve estetik ölçütler gözetilerek yapılandırılmıştır. Okullarımızda öğrencilerin çevre bilincini artırmak amacı ile oluşturulan ekolojik alan (tarım bahçesi) yanında farklı hobilere zaman ayırabilmeleri için görsel sanat derslikleri,fen derslikleri, kütüphane, müzik ve sahne sanatları etkinlik alanları; satranç, basketbol, voleybol, futbol oynayabilecekleri spor alanları ile kültürel etkinlikleri gerçekleştirecekleri sahne, konferans salonu ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Kurumumuz değerli öğretmen, yönetici ve çalışanları ile kısa sürede Şile’de güvenilir, başarılı ve yenilikçi bir marka olmuştur. Dünya ve insanlığa değer katacak, donanımlı, özgüvenli, farkındalığı yüksek, duyarlı, başarılı, azimli ve mutlu nesiller yetiştirmeye devam edecektir.