STEM denince akla gelen ilk sorulardan biri “NEDEN STEM?”

Dünya son 100 yılda çok hızlı bir değişim içerisinde. Bu değişim en çok teknoloji, iletişim ve ulaşım üzerine olmuştur. Bizim STEM Eğitimi ile hedefimiz çocuklarımızın bu değişime ayak uydurmaları ve bu değişime katkıda bulunacak bireyler olmalarını sağlamak. Bu yeti ile hem vatanımıza hem de dünyaya faydalı bireyler olacaklarına inanıyoruz.

Bu doğrultuda çocuklarımıza problem çözme, teknolojiyi kullanma, iş birliği yapma ve düşünme becelerilini katıyoruz. Laboratuar ortamında grup şekinde çalışarak bu hedeflerimize erişebiliyoruz.

Her insanın beyni aynı şekilde çalışır. Beynin görevi bilgiyi almak ve ihtiyaç halince bilgiyi vermektir. Bu her bireyde aynıdır. Ama hiç birimizin düşünme şekli, tat alma duyusu birbiri ile aynı değildir. En önemlisi aynı şekilde öğrenmiyoruz.

İşte bu aşamada STEM eğitimi devreye giriyor. Ders-Proje-Deney-Disiplin sayesinde öğrencilerimiz kendi öğrenme yollarını kendileri buluyor. Başkalarının öğrenme yöntemlerini öğrenip kendi öğrenme şekillerini geliştiriyorlar.

S.T.E.M. nedir?

STEM Science(FEN), Technology(Teknoloji),Engineering (Mühendislik) ve Mathematics(Matematik) kelimerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Ve geleceğin eğitim vizyonudur.